headerphoto

ZAPROSZENIE NA WALNE ZGROMADZENIE 16 września 2017 Kościół św. Zygmunta godz.9:00

Szanowne Rodziny i Przyjaciele. 

 

    Przyszedł czas abyśmy rozliczyli się z naszego wspólnego działania, o którym tak mało wiecie. Dlatego proponuję abyśmy zaczęli od odwiedzenia naszej strony internetowej www.wielodzietni.org.pl

      Mediom i większości politykom bardzo zależy aby rodziny wielodzietne zawsze utożsamiano z postawą roszczeniową. My postanowiliśmy raz na zawsze to zmienić i dlatego składamy społeczeństwu ofertę jakiej nie ma żadna inna grupa społeczna.  My z racji ogromnego doświadczenia w dziedzinie wychowania i odpowiedzialnego rodzicielstwa przeciwstawiamy się seksualizacji i deprawacji  naszych dzieci w szkołach, bronimy naszych rodzin w sądach ( nie przegraliśmy jeszcze żadnej sprawy sądowej). Na forum publicznym bronimy rodziców przed dyskryminacją w sprawie wychowywania i edukowania własnych pociech. Jednak każde działanie statutowe ma swoje koszty i do tego dochodzą koszty stałe ( około 2.000 zł miesięcznie), nie wliczane są tu koszty telefonów i paliwa, które  członkowie Zarządu pokrywają z własnych środków. Nie oczekujemy żadnych heroizmów i jedynie przypominamy wszystkim o potrzebie wpłacania składek członkowskich.

Jak do tej pory będąc prezesem  przez 13 lat nikogo nie wykluczono z powodu nie płacenia składek, ale bylibyśmy bardzo wdzięczni  aby zauważono i doceniono nasze działania. Jeśli jest nie możliwe wsparcie  fizyczne to  prosimy o skromne cykliczne wspieranie finansowe.

      Nigdy w stowarzyszeniu nie egzekwowano składek członkowskich i najczęściej polegało to na  dobrej woli członków. Ale to, że w praktyce przyjęto zasadę, że składki uiszczają tylko te osoby, które otrzymują pomoc jest wielkim nieporozumieniem.

Wielu członków wpłaca regularnie składki przez bank mimo, że bezpośrednio nie korzysta z takiej pomocy jak żywność, odzież itp. Za co serdecznie dziękujemy i zapraszamy do współpracy.

 ,,Nie samym chlebem żyje człowiek,, - to jest prawda, ale o sprawiedliwość trzeba czasami zadbać.

      Większość już zapomniała jak wielki udział miało nasze Stowarzyszenie w powstawaniu programu 500+. Gdyby nie działanie wielu osób w tym naszych pań z fundacji Pistacja to ten program byłby inny i z pewnością byłby bardzo krzywdzący najuboższe rodziny. Jeszcze raz zapraszamy na naszą stronę internetową bo dzieją się tam ciekawe rzeczy.

      Od dnia beatyfikacji naszego papieża prowadzimy Klub Przyjazny Rodzinie im św. Jana Pawła II i jako klub jesteśmy na facebooku. Klub ten rozpoczął realizację projektu Tarcza Rodziny, który można również znaleźć  na facebooku i youtube.

 Właśnie w naszym klubie powstała akcja STOP Seksualizacji Naszych Dzieci i grupa Obywatelska Inicjatywa Rodzin oraz akcja Nie dla Gender.

      Dzięki doprowadzeniu do porozumienia wielu organizacji w Polsce mogliśmy 30.08.2015 zorganizować w Warszawie manifestację pod hasłem STOP Deprawacji w Edukacji. Było to ogromne przedsięwzięcie, za którym poszły dalsze działania, które w pewnym momencie nas przygniotły ale nie zabiły.

      Gdy spodziewana ,, dobra zmiana,, w sprawie obrony praw rodziny do wychowania i edukacji nie nadeszła a programy edukacyjne posunęły się tak daleko, że naruszyły konstytucyjne prawa rodziców, postanowiliśmy wystosować list do pani minister Zalewskiej  i do 20.000 dyrektorów szkół.  W liście tym ostrzegliśmy wszystkich co się kryje pod tzw. projektem równościowym i antydyskryminacyjnym ( list ten można przeczytać na naszej stronie). Chcę tylko nadmienić, ze list ten został wysłany fizycznie drogą pocztową i pochłonął koszt w wysokości 43.456 zł. ( pokryto z ofiar darczyńców ). W odpowiedzi na to pismo otrzymaliśmy bardzo wymijający list z MEN tłumaczący, że ministerstwo realizuje to co wprowadziła pani Kluzik Rostkowska, czyli nie ma tzw. dobrej zmiany w tej materii.     

      W konsekwencji środowiska LGBTQ na czele z panią profesor Fuszarą przeszło do ataku i przysłało nam wezwanie przed sądowe za uprawianie homofonii i, dyskryminację ruchów homoseksualnych oraz naruszenie dóbr osobistych liderów LGBTQ.. 

      W tym wezwaniu zalecono nam zamkniecie naszej strony i wycofania się z naszych statutowych działań. Jeśli tego nie uczynimy zagrożono nam sankcjami finansowymi i procesem sądowym. Po interwencji pana marszałka Marka Jurka nasze stowarzyszenie wziął pod obronę   Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris

    Na postawione nam zarzuty pan mecenas Jerzy Kwaśniewski wystosował w naszej sprawie pismo do naszych adwersarzy i do tej pory odpowiedzi nie otrzymaliśmy.  Jednak  pomimo chwilowej ciszy zauważyliśmy, że zaraza genderowa wchodzi do szkół (nawet katolickich) przybierając różne postaci o czym chcielibyśmy państwa poinformować właśnie na najbliższym  Walnym Zgromadzeniu, na które w imieniu całego Zarządu SRWWiM serdecznie zapraszam.

 

Walne będzie miało miejsce 16 września o godz..9:45 i odbędzie się w dolnym kościele św. Zygmunta na Bielanach. Dla chętnych Walne zapoczątkuje Msza św. o godz. 9:00, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Będzie to również okazja aby pomodlić się przed relikwiami krwi św. Jana Pawła II.

 

 

      Kochani, z uwagi na powagę sytuacji to Walne jest niezwykle ważne i dlatego zaprosiliśmy specjalnych gości w osobie posła do parlamentu Europejskiego pana marszałka Marka Jurka, pana profesora Aleksandra Stępkowskiego – doktora habilitowanego nauk prawnych, profesora  nadzwyczajnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, prezesa Zarządu Instytutu „Ordo Iuris” i jego zastępcę pana mecenasa Jerzego Kwaśniewskiego naszego adwokata w sprawie, o której wcześniej pisaliśmy.

      Wiele będziemy mogli sobie wyjaśnić i wiele ustalić w sprawie dalszych działań na rzecz obrony rodziny i konstytucyjnych praw rodziców. W Polsce znikają rodziny wielopokoleniowe, które są trzonem naszego Stowarzyszenia. Brak naturalnych przestrzeni do kontaktów wielopokoleniowych w rodzinie sprawia, że młodzi i starsi mało o sobie wiedzą, rzadko współpracują, co doprowadza do konfliktów. My, mamy ogromne możliwości bo oprócz j wiedzy i doświadczenia życiowego posiadamy piękny lokal, przychylne nam parafie i władze Dzielnicy Bielany. Wykorzystajmy tą szansę. Zwracam się tu w szczególności do rodziców założycieli Stowarzyszenia. Dlaczego mamy nie skorzystać z dotacji? Kochani, możemy wiele zdziałać na rzecz naszych wnuków i na rzecz nas samych - seniorów.

 

Jeszcze raz gorąco w sposób szczególny zapraszam członków założycieli naszego Stowarzyszenia do czynnego udziału w obradach Walnego Zgromadzenia

 

      Do listu załączamy również sprawozdanie finansowe i merytoryczne Zarządu. Bardzo proszę o zaznajomienie się z treścią sprawozdań abyśmy Walne Zgromadzenie mogli przeprowadzić sprawnie a przez to mogli więcej czasu poświęcić naszej wspólnej sprawie i więcej czasu poświęcili na  wysłuchanie zaproszonych gości aby móc podjąć z nimi dyskusję na temat Naszej Przyszłości.

 

Przypominamy wszystkim delegatom o obowiązku uczestniczenia w głosowaniach

 

Prosimy również zgłaszania potrzeb np. w opiece nad dziećmi lub w innych sprawach, które mogłyby uniemożliwić Wasz udział w Walnym Zgromadzeniu.

Prosimy również o dostarczenie ciast na agapę, która tradycyjnie będzie miała swoje miejsce po zakończeniu Walnego.

 

Pozdrawiam w imieniu Zarządu SRWWiM                 

Waldemar Wasiewicz – prezes

 

Stowarzyszenie  Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza

01-829 Warszawa Al. Zjednoczenia11

Kontakt stały 514 751 890  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.wielodzietni.org.pl

KRS 0000063353   Regon 017166233

 

Raiffeisen POLBANK        57 1750 0012 0000 0000 2159 3508