headerphoto

Aktualności

Obchody Powstania Warszawskiego na Pradze - prezentacja 

 

Zaproszenie na uroczystości 1 sierpnia Powstania Warszawskiego

 

 

Zaproszenie Michała Koźlika z rodzina

Zarząd

Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych Warszawy i Mazowsza zaprasza w dniu 20 czerwca 2015 roku

 

Pana Michała Koźlika z rodzinką

 

na uroczystość z okazji XV lecia istnienia Stowarzyszenia

oraz na X - Galę wręczenia Nagrody Białego Bociana

 

      ,, Być dobrym jak chleb ,,

                                           Brat Albert

 

 

  1. Przebieg uroczystości

Godz. 9.00

Uroczysta Msza św. w kościele św. Zygmunta w Warszawie Plac Konfederacji 55 ,

której będzie przewodniczył ks. kardynał Kazimierz Nycz

Godz. 10:30

Otwarcie uroczystości jubileuszowej - przywitanie gości w sali widowiskowej Ratusza Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy

Godz. 10:45 - Część artystyczna – mini koncert w wykonaniu zespołu ,,Bocianki 44,,

Godz. 11:00 - Prezentacja historii Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych i Gali Nagrody Białego Bociana.

Godz. 11:15 - Wręczanie Nagród ,, Białego Bociana,,

Godz. 11:50 - Wręczanie Nagród ,, Pomocnika Białego Bociana ,,

Godz. 12:25 - Wręczanie wyróżnień z okazji XV - lecia Stowarzyszenia

Godz. 13:00 - Ryt łamania Chleba

Godz. 13:30 - Zapraszamy na Agapę do suto zastawionych stołów

 

 

UWAGAgorąco zapraszamy do uczestnictwa we mszy świętej rodziców z dziećmi zaś na uroczystości Jubileuszowej w Ratuszu po części artystycznej dla dzieci przewidziane są zabawy i zajęcia animacyjne pod okiem profesjonalistów i wolontariuszy.

Ilość miejsc ograniczona dlatego prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa w możliwie najkrótszym czasie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .Wszelkie zapytania proszę kierować pod numer 514- 751- 890

 

 

Zmiany w dyżurach

Uwaga, nastąpiła zmiana w dyżurach Zarządu BSRW oraz pojawił się nowy numer konta bankowego.

Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami na podstronie kontakt.

Zaproszenie na VII Zjazd BSRW

Być dobrym jak chleb

                                    Brat Albert

 

Pod tym hasłem począwszy od grudnia 2006 roku odbywają się Zjazdy Rodzin Wielodzietnych naszego Stowarzyszenia, a od 2012 roku zaprosiliśmy rodziny wielodzietne z całego Mazowsza. W roku 2013 odbędzie się już siódmy Zjazd i będzie miał miejsce 9 czerwca w Lasku Bielańskim w Warszawie przy ul.Dewajtis 5. Nasze świętowanie rozpoczniemy uroczystą Mszą św. o godz.11, następnie rozpoczynamy biesiadę na pikniku rodzinnym ,,Bociany Przyleciały na Bielany”. Główną częścią pikniku będzie wręczenie Nagrody Białego Bociana i jego Pomocnika laureatom z 2013 roku. Biesiadujemy przy suto zastawionych stołach i dźwiękach muzyki różnych zespołów. Dzieci mają swoje wesołe miasteczko, a młodzież zabawy sportowe na boiskach szkolnych. Przewidziane są kiermasze, konkursy i atrakcyjne nagrody dla rodzin i ich pociech.

Czytaj więcej: Zaproszenie na VII Zjazd BSRW

Warszawa: Kiermasz Bożonarodzeniowy 2012

15 grudnia (sobota) i 16 grudnia (niedziela) Dobre Miejsce zaprasza na Kiermasz Świąteczny Rękodzieła, oraz na charytatywną loterię fantową organizowaną przez Bielańskie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, której dochód przeznaczony będzie na pomoc rodzinom wielodzietnym.

Więcej informacji na stronie http://www.chrzescijanskiegranie.pl/aktualnosci/2012/12/warszawa-kiermasz-bozonarodzeniowy-2012/

Serdecznie zapraszamy!

Radości i smutki rodzin wielodzietnych


foto: PR24 PJK

O walce z ubóstwem - opowiadał w PR24 Waldemar Wasiewicz, prezes Bielańskiego Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych.

http://www.polskieradio.pl/130/2353/Artykul/734117,Radosci-i-smutki-rodzin-wielodzietnych

Konferencja Klubów

17 listopada 2012r. w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej odbyła się Konferencja upowszechniająca działalność Klubów dla rodzin z małymi dziećmi zatytułowana "Warszawa dla Rodzin". BSRW było współorganizatorem tej Konferencji. Każdy z Klubów (a było ich 14), przygotował wiele atrakcji. Wolontariusze z naszego Stowarzyszenia zajmowali się maluchami w Strefie Dziecka. Malowali buźki, prowadzili zajęcia plastyczne i czytali bajeczki. W tym czasie rodzice korzystali z wykładów w "Strefie Rodzica". Rodzina Łapków z naszego Stowarzyszenia poprowadziła zajęcia muzyczne. Dzieci były zachwycone różnorodnością instrumentów muzycznych. Wszystkim wolontariuszom oraz rodzinom przybyłym na Konferencję serdecznie dziękujemy. Brał w niej udział Klub Przyjazny Rodzinie im bł. Jana Pawła II prowadzony przez Bielańskie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych. Spotkania dla rodziców były bardzo interesujące i praktyczne, oraz bardzo naturalne. Uczestniczyli w nich również przedstawiciele samorządu Warszawy, Dzielnic Bielan i Ochoty. Atmosfera była naprawdę rodzinna, ponieważ każdy z uczestników miał swoje zadanie i nieważne czy był to burmistrz, naczelnik czy dyrektor. Wszyscy przyszli z dziećmi nawet prelegenci przyprowadzili swoje pociechy. Zabrakło jedynie wartości chrześcijańskich, tylko jedna prelegentka odnosząc się do słowa ,,rodzina” używała zwrotów mąż, żona. Pozostałe osoby zachowywały całkowitą poprawność polityczną używając zwrotu partner związku lub partner życiowy. Ale mogliśmy być ogólnie zadowoleni, bo nie padło ani jedno zdanie przeciwko rodzinie i wszyscy byli zgodni, co do słuszności powstawania Klubów Rodzinnych, aby pomóc młodym matkom i dziadkom w wzmacnianiu więzi rodzinnych. Ciekawe, że nie powstały takie Kluby na Ursynowie i Białołęce, które mają największą liczbę młodych małżeństw i dzieci.

Debata „Między pracą a domem. Kto wychowa nasze dzieci?”

21 listopada w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie Prezydenta, odbyło się spotkanie w ramach Forum Debaty Publicznej „Solidarne społeczeństwo, bezpieczna rodzina” związana z istniejącym kryzysem demograficznym w Polsce i propozycjami rządu mającymi ułatwić godzenie ról rodzinnych i zawodowych. Udział w debacie wzięli: Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką, Irena Wójcicka – Podsekretarz Stanu ds. Społecznych w Kancelarii Prezydenta, Władysław Kosiniak-Kamysz –Minister Pracy i Polityki Społecznej, Agnieszka Kozłowska -Rajewicz – Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania oraz Stowarzyszenia i Fundacje reprezentujące różne środowiska związane z rodziną, m.in. Bielańskie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych, Rzecznik Rodziców, Fundacja Mam, Związek Dużych Rodzin 3+…, oraz przedstawiciele pracodawców m.in. Lewiatan. Po przedstawieniu swoich racji przez stronę pozarządową, debatę zakończył minister pracy i polityki społecznej mówiąc o możliwości przedłużenia konsultacji społecznych.

Ja, jako uczestnik tego spotkania ze strony Rodzin mam nieodparte wrażenie, że rząd próbuje budować nie politykę rodzinną, a politykę prorodzinną (powinienem użyć tu słowa pro-demograficzną) kosztem polityki rodzinnej. Przedstawione przez ministra pracy, 2mld proponowanego „wsparcia” dla nowych rodziców, bez wątpienia zostaną wypłacone ze zwiększonego od początku 2012r. opodatkowania rodzin już posiadających dzieci, a w budżecie zostanie jeszcze kilka miliardów. 

Leonard Tarnogórski – pełnomocnik Zarządu BSRW

VI Gala Białego Bociana

1 maja 2012 odbyła się VI Gala Białego Bociana przy kościele pokamedulskim w Warszawie w Centrum Kultury ,,Dobre Miejsce” – Warszawa – Lasek Bielański.

Gala połączona była z obchodami pierwszej rocznicy beatyfikacji bł. Jana Pawła II dlatego uroczystość rozpoczęła się mszą świętą.

pierwszym punktem spotkania "Gala Nagrody Białego Bociana" było zaraz po przywitaniu gości, prezentacja dotychczasowych laureatów Nagrody Białego Bociana i wręczenie statuetki Białego Bociana laureatom za rok 2011/2012.

Po niej nastąpiła część artystyczna oraz wręczenie wyróżnień dla osób działających na rzecz rodzin.

czytaj więcej »