headerphoto

Życzenia

„Być dobrym jak chleb”

Brat Albert


Znakomitą okazję do wzmocnienia więzi rodzinnych stanowią spotkania przy stole i wspólne spożywanie posiłków, szczególnie tych świątecznych z okazji Bożego Narodzenia. Poprzedził je cały rytuał przygotowań, zwykle rozłożony w czasie, i na poszczególnych domowników.

Każdy ma tu możliwość wykazania się swoimi talentami czy szczególnymi umiejętnościami : cierpliwością i dokładnością w obieraniu i siekaniu składników, siłą do wyrabiania ciasta bądź ucierania masy, zręcznością w lepieniu pierogów, polotem i zmysłem artystycznym w ozdabianiu wypieków i sałatek. To wzajemne uzupełnianie się we wspólnie oraz zgodnie wykonywanej pracy owocuje konkretnymi osiągnięciami i odkryciami kulinarnymi, które cieszą oko, ale i dostarczają wiele radości i satysfakcji. W takiej atmosferze łatwiej o pogłębione przeżywanie świąt.

Spożywanie posiłków ma także wymiar duchowy, jeżeli jesteśmy Bogu wdzięczni za dary na stole to On nas uzdolni do wzajemnej życzliwości, da nam nierozerwalne poczucie jedności, pokojowe usposobienie i radość z obecności bliskich osób. A stąd tylko jeden krok do otwarcia się na rzeczywistość wiary, która powinna znaleźć się w centrum przeżywania Świąt Bożego Narodzenia i w śród naszych rodzin.

„Wesołą nowinę bracia słuchajcie,
Niebieską Dziecinę z nami witajcie
i łamiąc się chlebem o biednym nie zapominajcie
a jeno sami się oddawajcie”


Życzy Prezes Bielańskiego Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych

Waldemar Wasiewicz