headerphoto

Konferencja Klubów

17 listopada 2012r. w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej odbyła się Konferencja upowszechniająca działalność Klubów dla rodzin z małymi dziećmi zatytułowana "Warszawa dla Rodzin". BSRW było współorganizatorem tej Konferencji. Każdy z Klubów (a było ich 14), przygotował wiele atrakcji. Wolontariusze z naszego Stowarzyszenia zajmowali się maluchami w Strefie Dziecka. Malowali buźki, prowadzili zajęcia plastyczne i czytali bajeczki. W tym czasie rodzice korzystali z wykładów w "Strefie Rodzica". Rodzina Łapków z naszego Stowarzyszenia poprowadziła zajęcia muzyczne. Dzieci były zachwycone różnorodnością instrumentów muzycznych. Wszystkim wolontariuszom oraz rodzinom przybyłym na Konferencję serdecznie dziękujemy. Brał w niej udział Klub Przyjazny Rodzinie im bł. Jana Pawła II prowadzony przez Bielańskie Stowarzyszenie Rodzin Wielodzietnych. Spotkania dla rodziców były bardzo interesujące i praktyczne, oraz bardzo naturalne. Uczestniczyli w nich również przedstawiciele samorządu Warszawy, Dzielnic Bielan i Ochoty. Atmosfera była naprawdę rodzinna, ponieważ każdy z uczestników miał swoje zadanie i nieważne czy był to burmistrz, naczelnik czy dyrektor. Wszyscy przyszli z dziećmi nawet prelegenci przyprowadzili swoje pociechy. Zabrakło jedynie wartości chrześcijańskich, tylko jedna prelegentka odnosząc się do słowa ,,rodzina” używała zwrotów mąż, żona. Pozostałe osoby zachowywały całkowitą poprawność polityczną używając zwrotu partner związku lub partner życiowy. Ale mogliśmy być ogólnie zadowoleni, bo nie padło ani jedno zdanie przeciwko rodzinie i wszyscy byli zgodni, co do słuszności powstawania Klubów Rodzinnych, aby pomóc młodym matkom i dziadkom w wzmacnianiu więzi rodzinnych. Ciekawe, że nie powstały takie Kluby na Ursynowie i Białołęce, które mają największą liczbę młodych małżeństw i dzieci.